Autors – Vitāls Germans
3 dienas Kazahstānas galvaspilsētā Astanā
Un tā esam vienā no interesantākajām pilsētvidēm pasaulē. Stepes vidū, kur “pūš milzīgi vēji” gandrīz visu laiku, ziemā ir šausmīgi auksti bet vasarā – aplam karsts. Vēl pirms 30 gadiem tieši šai vietā bija plika “ceļina” (termins, par ko smējās pieaugušie manā bērnībā) – Brežņeva kulta projekta – stepju pārvēršanas auglīgā paradīzē vārdā pārdēvētās Ceļinogradas nomale. Nu bet tagad te ir tā! Kā teiktu viens pasaulslavens kazahu TV žurnālists: “very nice!”. Bet, ja nopietni, mēs bijām nobažījušies, ka postpadomju mantojums padarīs mūsu atrašanos šeit sajūtu ziņā līdzīgu kaut kādai Gruzijai, un klusībā cerējām uz vismaz Armēnijas vai Uzbekistānas līmeni, taču Astana pārspēja tās visas! Protams, ir interesanti vērot visas šīs neparastās jaunās celtnes. Kā zināms, pārceļot galvaspilsētu no Almati šurp, Kazahstānas vadītāji iedvesmojās no Dubajas un citiem pēdējā laika pilsētbūvniecības veiksmes stāstiem. Ne viss ir sanācis labi. Piemēram, it visur nez kāpēc kustās plāksnes ielu klājumā. Tāpēc, staigājot, jāskatās, kur likt kāju Kazahstānā ir ļoti jauki, laipni, atvērti un pašpietiekami ļaudis. Kontekstā ar moderno pilsētvidi mūs tas “paņem” par visiem 100.
Astānā ir lielākā teltsveida celtne pasaulē – izklaižu un tirdzniecības centrs Han Šatir.
Astanā ir brīnišķīgi restorāni, kur starp dažādu tautu virtuvēm var, protams, nobaudīt arī Kazahstānai raksturīgos gardumus. Annai šķīvī zirdziņš, sagatavots kā “bešbarmak”. Kā jau minēju, restorānu, veikalu un citu pakalpojumu līmenis ir ļoti augsts. Lūk, garda IPA jaukā steampunk stila krodziņā turpat uz Astanas galvenās gājēju ielas.
Šeit var izbaudīt pastaigu pa interesanta dizaina tiltu, ko vietējie dēvē par stori.
Tieši šādas vietas veido pilsētas pievilcību. Astana un, visticamāk, visa Kazahstāna kopumā ir lieliska. Domāju – mēs atgriezīsimies, lai iepazītu to tuvāk.
Citi raksti
Komentāri
0
Atstāj komentāru
Komentārs veiksmīgi pievienots