Eiropas nesen atklātā pērle – Albānija
Aizvien pieaug ceļotāju interese par Albāniju. Uz šo valsti lūkojos jau gadus piecus atpakaļ, taču esmu priecīga, ka devos turp tikai tagad – jo tūrisma infrastruktūra tur joprojām ir attīstības stadijā, taču kaut kādi pamati jau ir ielikti. Manuprāt, šis ir ideāls laiks, kad doties uz Albāniju, jo tā vēl nav pārāk populāra, taču arī vairs nav tik ”nepieradināta”
Ar ko jārēķinās, dodoties uz Albāniju?
No plusiem – pasakaini skaista daba ar kalniem, serpentīniem, ezeriem, Adrijas un Jonijas jūru un citiem skaistumiem; patīkams klimats (izņemot pats vasaras vidus ap 40 grādiem), maz tūristu, neuzmācīgi vietējie, ļoti zemas cenas, garšīgs ēdiens, un, ja ir vēlme – ir pieejamas arī labas all inclusive viesnīcas.
No mīnusiem – visur ārpus tūristu vietām ir ļoti liela netīrība, pamestas vai jaunas ”stroikas”, burtiski visur apkārt notiek celtniecība, daudz klaiņojoši suņi, kā arī sabiedriskais transports ir miglā tīts jēdziens, jo Albānijā autobusu pieturas ir liels retums. Ir jājautā vietējiem, kur stāvēt uz /pie šosejas, lai noķertu autobusu vai maršrutnieku. Google maps rāda nepareizi un nav diez ko attīstīts Albānijā.
Šajā braucienā es attālināti strādāju, tāpēc dzīvojos all inclusive viesnīcā un salīdzinoši tikai nedaudz dabūju pabraukāt apkārt. Taču pilna režīma atvaļinājumam es drīzāk ieteiktu ņemt apartamentus, noīrēt auto un izbraukāt visas skaistās vietas – kalnu ciematiņus, vēsturiskās pilsētas, ezerus utt.
Bovilla ezers – atrodas ap 20 km no Tirānas, taču šeit neiet neviens sabiedriskais transports. Jābrauc vai nu ar auto (iepriekš pārbaudot, vai nomas noteikumi to atļauj, jo ceļš tur ir skarbs), vai nu var pieteikties nelielai organizētai tūrei, kas jūs turp aizvedīs. Es pieteicos caur GetYourGuide aplikāciju un biju ļoti apmierināta. Ekskursijas cena 35 eur.
Albānijā izplatītākā reliģija ir islāms, taču, salīdzinot ar citām apciemotajām musulmaņu valstīm, to vispār nevarēja just. Reti, kur varēja manīt nosegtas sievietes, kā arī vietējie lieto alkoholu utml. Nav nekādi strikti ierobežojumi, kas liktu justies neērti.
Durres ir kūrorta pilsēta, ko dēvē par Albānijas Miami. Dārgi auto, labi restorāni jūras krastā, glaunas viesnīcas, palmas. Un pat šeit cenas restorānos bija krietni zemākas nekā Latvijā!
Klaiņojoši suņi bija padaudz, un arī bariņos.. Manā gadījumā tie vienmēr bija draudzīgi noskaņoti sunči, kas dažas reizes sastādīja man kompāniju pastaigā. Taču esmu dzirdējusi arī ne tik pozitīvu pieredzi – kādā kempingā suns sakoda sievieti galvā. Kā jau visur – jābūt uzmanīgam un jāizvērtē situācija.
Par viesnīcu – paliku Supreme Hotel 5*, kopumā varu ieteikt to kā labu variantu – tīrs, jauns, ar ļoti plašiem numuriņiem un terasēm. Visi numuriņi ir ar tiešo vai sāna skatu uz jūru. Visvairāk man patika pārdomātais interjers un eksterjers. Redzēju, ka daudzi no citām viesnīcām apstājās tieši pie mūsējās un bildējās
Adrijas jūra – vienreiz izdevās nopeldēties, ūdens dievīgs! BET – ļoti daudz medūzas, vairāki cilvēki tika arī sadzelti no mūsu viesnīcas. Tāpēc man ar vienu reizi pietika..
Viesnīcas apkārtne arī ļoti skaisti iekārtota. Taču izejot vien pāris metrus ārpus viesnīcu zonas, ir pilnīgs kontrasts – miskaste, pamestas ēkas, grausti. Ja tas rada lielu diskomfortu, tad gan jāapdomā vai vajadzētu braukt uz Albāniju, jo tas ir nopietns faktors šajā valstī, ar ko jūs noteikti sastapsieties.
Kavaje – šī bija interesanta vieta, kur vairāk varēja just islāma klātbūtni. Visas sievietes pārsvarā nosegušās, ārā kafejnīcu terases pilnas un tur sēž TIKAI vīrieši, dzer kafiju, smēķē un nu ļoooti skatās virsū ar neizpratni, ko viena pati blondīne dara šajā pilsētā, kur vispār nav neviens tūrists redzēts. Laba vieta, kur izjust vietējo kultūru.
Paldies par uzmanību un tiekamies nākamajos ceļojumos
Ja interesē vairāk info un video no Albānijas – to var apskatīt manā instagram: www.instagram.com/juhuulija/
Lai visiem skaisti ceļojumi.
Citi raksti
Komentāri
0
Atstāj komentāru
Komentārs veiksmīgi pievienots